רישיון יצרן

בהתאם לחוקי משרד הבריאות, עסק או אדם פרטי העוסקים בייצרו של מזון כלשהו ו/או בשינויו כגון: שינוי צורה/איכות, מזיגתו/אריזתו, שיווקו/אחסנו וכיוצא בזה, טעון על פי חוק בהוצאת רשיון יצרן.

לפיכך רישיון היצרן מיועד בדרך כלל למפעלים, קייטרינגים ומחסנים העוסקים בייצור, בבישול, באפיה, באחסון, בשיווק או בייצוא ובאריזה של חומרי גלם או של מוצר מוגמר בתחום המזון.

עסקים כגון מטבחים מוסדיים, מאפיות או קונדיטוריות, אף הם טעונים ברשיון יצרן מאחר והם מייצרים מוצר סופי מחומר גלם ובכמות קמעונאית ו/או שמשלחים את המוצר ללקוחות קצה מסחריים כגון מסעדות, בתי קפה, מוסדות ואף אירועים כמוצר מדף או בכלל כמוצר קצה לצריכה באותו העסק.

משרד הבריאות רואה ברשיון היצרן חשיבות רבה שכן הוא מהווה מנגון לשמירה על בריאות הציבור, בעזרת הבטחת תהליכי עבודה נאותים ותנאים תברואתיים לאותו יצרן, וזאת על מנת לפקח ולבקר בצורה המיטבית ביותר על תהליך הייצור והאחסון ובכלל על כלל התהליכים השטופים הנדרשים מיצרן.

תהליך הוצאת רישיון היצרן הינו תלוי בעמידה בתנאים לרישוי עסק. על העסק לעמוד בכלל תקנות חוק העזר העירוני ותקנות “חוק תכנון ובנייה”, כמו כן בעל העסק נדרש לעמוד בכלל התנאים והגורמים המאשרים כתנאי לקבלת אישורים לצורך רשיון עסק כדוגמת המחלקה לאיכות הסביבה, כיבוי אש ותאגיד המים, לאחר הגשת הבקשה לרישיון יצרן במחלקת לשירות המזון שבמשרד הבריאות יש להגיש בקשה לרישיון עסק ברשות המקומית, וזאת לאחר קבלת אישור עקרוני ראשוני לתכנית העסק שהוגשה במסגרת חוות דעת מקדמית במחלקת שירות המזון אשר במשרד הבריאות.

כחלק מהגשת החומר והתוכניות לרשויות ולמשרד הבריאות משרדנו יועץ מראש על חלוקת העסק כגון: מטבח, מחסנים, שטחים לרווחת העובד וכו’…, מעבר לכך במידה וקיימות תוכניות של יצרן קיים משרדנו יבצע בדיקה של התוכניות ע”מ למצוא אם אלה עומדות בתקנים וניתן להתאימם לאותו יצרן חדש.

תקנות משרד הבריאות הינן עשירות בדרישות ובפרוצדורות, אולם באמצעותן דואגות הרשויות ומשרד הבריאות לשמירה על בריאות ובטיחות הציבור הרחב, ולכן בעל עסק שברשותו רישיון יצרן בתוקף יבטיח לעצמו שקט ויעילות.

משרדנו מלווה מזה שנים חברות ועסקים בתהליך הוצאת רישיון היצרן עד לקבלתו, אנו נסייע לך ליצור עסק בריא, חוקי וכמובן עסק עם רישיון העומד בכלל הקריטריונים.

קיום תהליך הרישוי בזמן ובקפידה הוא אחד הקריטריונים להצלחת עסקך.

יש לכם שאלה ? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם